gru
01

Fotorelacja z grudniowej Rozmawialni

076077

Fot. Ela Jachlewska078079 

 

Bohaterką spotkania była Małgorzata Danicka, tłumaczka i wydawczyni książek Elaine Morgan – ‚Pochodzenie kobiety’ oraz ostatnio wydanej – ‚Pochodzenie dziecka’.

lis
07

ROZMAWIALNIA Z MAŁGORZATĄ DANICKĄ

Rozmawialnia – cykl spotkań ciekawych ludzi, którzy zbierają się, aby rozmawiać o ciekawych tematach –
zaprasza po krótkiej przerwie na pierwsze tej jesieni spotkanie pt. ‚ Ewolucja z innego punktu widzenia’.
17 listopada o godz. 17.30
które odbędzie się w Cafe Fikcja we Wrzeszczu, al. Grunwaldzka 99/101

Bohaterką spotkania będzie Małgorzata Danicka, tłumaczka i wydawczyni książek Elaine Morgan – ‚Pochodzenie kobiety’ oraz ostatnio wydanej – ‚Pochodzenie dziecka’.

„Pochodzenie kobiety” w swoim czasie wywołała w USA skandal na miarę pracy Darwina. Tytuł książki nawiązywał do darwinowskiego „The Descent of Man”, wydanego równo 100 lat wcześniej. Zapowiadał feministyczną zmianę perspektywy w spojrzeniu na ewolucję człowieka.

W kolejnej książce Elaine Morgan rzuca zupełnie nowe (a w każdym razie nowe dla wielu polskich czytelników) światło na relację pomiędzy kobietą i jej dzieckiem, a wcześniej zarodkiem i płodem. Z pewnością teoria, którą przedstawia autorka, dostarcza wiele ważnych argumentów w rozgorzałej dyskusji na temat in vitro.

Zapraszamy i obiecujemy niezwykle ciekawą dyskusję
Stowarzyszenie WAGA, Partia Kobiet, Cafe Fikcja

cze
12

Z rozmawialni…


fot. Krystyna Ejsmont i Lech Tkaczyk

cze
10

ROZMAWIALNIA Z DANUTĄ WAŁĘSĄ

Serdecznie zapraszamy na XI spotkanie z cyklu trójmiejskiej Rozmawialni –  12 czerwca 2012 o godz. 18.30

Miejsce: Cafe Fikcja, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 99/101

Temat: Danuta, żona Lecha Wałęsy – Danuta, kobieta, Polka

Drogowskaz: Gościnią będzie Danuta Wałęsapierwsza dama Polski w latach 1990–1995. Żona Lecha Wałęsy, matka ośmiorga dzieci , autorka bestselleru 2011 –  książki „Marzenia i tajemnice” .

 „… Mówiłam sobie: „Ja jestem turem, który wszystkiemu poradzi. Ja wszystko potrafię, wszystko umiem. A jak nie umiem, to się nauczę…..„. http://wyborcza.pl/Duży Format

Pierwsza Dama wolnej Polski, przez długi czas żyjąca w cieniu męża.  Niespodziewanie w 2011 ukazała się jej książka „ Marzenia i tajemnice”, która zburzyła obraz „ żony przy mężu”

Danuta Wałęsa okazała się silną i pewną swoich racji kobietą. Kobietą, która ze stoickim spokojem przyjmuje to co zsyła los. Kobietą , która zmierzając się z  wieloma trudnościami nie zatraca marzeń.„..Mogę szczerze powiedzieć, że wszystkie marzenia, jakie miałam w różnych momentach co do własnego życia, w końcu się realizowały..” http://zwierciadlo.pl/2011

Kierująca ruchem: Elżbieta Jachlewska.

Przypominamy, że formuła Rozmawialni ma odbiegać od standardowych  spotkań z … Każdy uczestnik/uczestniczka jest pełnoprawnym partnerem/partnerką w dyskusji. Zaproszony gość/gościni, którym może być zarówno osoba, książka czy wydarzenie, jest drogowskazem według którego podążają rozmówcy/rozmówczynie.

Serdecznie zapraszamy
Partia Kobiet
Cafe Fikcja
Stowarzyszenie WAGA (partner projektu)

kwi
17

X ROZMAWIALNIA Z BARBARĄ PIÓRKOWSKĄ

Serdecznie zapraszamy na X spotkanie z cyklu trójmiejskiej Rozmawialni – 24 kwietnia 2012r o godz. 18.30

Miejsce: Cafe Fikcja, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 99/101

Temat: International – wiersze z czasu szczęścia i niedoli.

Drogowskaz: Gościnią będzie Barbara Piórkowska – poetka, pisarka, dziennikarka, krytyczka literacka, peformerka; absolwentka polonistyki na UG. Rocznik 1974. Autorka czytanej w radiowej Trójce powieści pt. „Szklanka na pająki” – opowieści o Gdańsku z perspektywy kobiety urodzonej w latach 70.
Pracowała w „Gazecie Wyborczej” w Gdańsku, przygotowywała w Londynie polską edycję pisma ,,The Sun” dla emigracji. Trenerka warsztatów twórczego pisania – m. in. na kolejnych edycjach Festiwalu Rozwoju Osobistego dla Kobiet Progressteron; organizatorka konkursów literackich dla dzieci i młodzieży. Wydała trzy tomy wierszy – w tym „International” – w 2012r. oraz audiobook poetycki („Piękno”, w serii Kwartalnika Artystycznego „Bliza”). Autorka tekstów do show poetyckich. Stypendystka Miasta Gdańska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka nagrody gdańskich bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. Przygotowuje do wydania kolejną powieść.
“Po szesnastu (sic!) latach milczenia postanowiłam dać poetycki głos – i zaprezentować światu swój trzeci tom poetycki.
W środku wiersze zebrane z czasu szczęścia i niedoli: feministyczne i denerwujące, niektóre już kultowe, inne pierwszy raz wydrukowane gdziekolwiek.” Autorka

Kierująca ruchem: Elżbieta Jachlewska.

Przypominamy, że formuła Rozmawialni ma odbiegać od standardowych spotkań z … Każdy uczestnik/uczestniczka jest pełnoprawnym partnerem/partnerką w dyskusji. Zaproszony gość/gościni, którym może być zarówno osoba, książka czy wydarzenie, jest drogowskazem według którego podążają rozmówcy/rozmówczynie.

Serdecznie zapraszamy
Partia Kobiet
Cafe Fikcja
Stowarzyszenie WAGA (partner projektu)